Galerie 2012/2013

Zakończenie roku przedszkolnego 2012/2013

Czerwiec to miesiąc w którym witamy lato, a żegnamy przedszkole. Absolwenci AKADEMI UŚMIECHU na pożegnanie przygotowali występ, który był krótką powtórką z przeżytych w przedszkolu chwil. Rodzice dopingowali swoje pociechy i dodawali otuchy obecnością na widowni.
Wszystkie dzieci opuszczające przedszkole na pamiątkę otrzymały zdjęcie swojej grupy, by w przyszłości z uśmiechem mogli wspominać naszą AKADEMIĘ.

Święto Rodziny – 11.06.2013 r.

Dzień Mamy i Dzień Taty to idealny czas, by uświadomić dzieciom jak wielkim skarbem jest Rodzina. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie, w którym w prosty sposób udowodniły jak ważna jest miłość w rodzinie.
Przedstawienie zakończyło się sukcesem i owacją na stojąco.
Wspólny posiłek po występie pozwolił rozładować stremowane nastroje maluchów i pozytywnym nastroju świętować ten ważny dzień.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowane zostało wyjście do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Gazdy”. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. jazda na kucykach, łowienie batoników, rzuty do celu, skoki na trampolinie, huśtawki oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Dzieci były zachwycone ilością niespodzianek, które były dla nich przygotowane. Podczas zabaw panowała wspaniała i radosna atmosfera. Dzieci śpiewały piosenki, których nauczyły się w punkcie przedszkolnym. Po wspólnym posiłku dzieci wróciły do przedszkola.

Konkurs OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA – kwiecień 2013 r.

Z życia przedszkola cz.2

26 kwietnia 2013 roku w Punkcie Przedszkolnym przy Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Królowej Górnej odbył się gminny konkurs wokalny pt. „Od przedszkola do Opola”.
Celem konkursu było umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych przedszkolaków, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocja dziecięcej twórczości, promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz integracja przedszkolaków z całej gminy.
Talent to jednak nie wszystko, co należy zabrać ze sobą na scenę. Liczy się również obycie na scenie i pokonanie stresu związanego z tremą oraz prezentacja w wybranej przez uczestników kreacji.
W konkursie wzięły udział 3 dziewczynki z naszego przedszkola, które zajęły miejsca na podium:
I miejsce: Karolina Dobosz
II miejsce: Magdalena Kogut
III miejsce: Aleksandra Ziobrowska
Gratulujemy i oczekujemy występu w Opolu!

Powitanie Wiosny – 21.03.2013 r.

21 marca świętujemy pierwszy dzień wiosny – czas oczekiwany przez dzieci – bo zwiastujący nastanie cieplejszych dni.Tego roku całą grupą wybraliśmy się w poszukiwanie jej zwiastunów oraz tradycyjnie – na znak pożegnania zimy – zatopić Marzannę. Choć aura nie była wymarzona na taka wycieczkę, dzieci dzielnie szukały pierwszych śladów wiosny i z zaciekawieniem śledziły losy Marzanny. Miejmy nadzieję, że zima przyjdzie za rok a my będziemy cieszyć się ciepłymi dniami na dworze.

Dzień Marchewki – 12.03.2013 r.

12 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Marchewka, by wspólnie z dziećmi świętować swój dzień. Opowiadała o tym, jak wiele witamin ze sobą przyniosła i ile korzyści daje zaprzyjaźnienie się z nią na dłuższy czas. Po edukacji przyszedł czas na zabawę. Marchewkowe tance, pomarańczowe kubraczki i witaminowe pląsy – to tylko niektóre z konkurencji jakie dzieci ze sobą przeprowadzały.
Na koniec wykonanie wspólnego zdjęcia pozostało pamiątką i wspomnieniem tego dnia.

Bal karnawałowy – 06.02.2013 r.

6 lutego w naszym przedszkolu odbył się tradycyjny bal karnawałowy.
Dzieci wystąpiły w różnorodnych przebraniach – pojawiły się postacie z bajek, zwierzęta, przedstawiciele charakterystycznych zawodów. Powodzeniem cieszyły się pląsy w parach,
w mniejszych i większych grupkach, a także zabawy taneczne jak „pociąg” czy „kaczuszki”. Dzieci bawiły się przy muzyce, prezentowały swoje stroje, brały udział w różnych konkursach z nagrodami. Było wesoło i kolorowo. Podczas balu dzieci bawiły się ze swoimi paniami, które były organizatorkami imprezy.

Jasełka – 31.01.2013 r.

W tym roku w naszym przedszkolu postanowiliśmy połączyć ze sobą obchody Dnia Babci i Dziadka z przedstawieniem Jasełkowym. Z racji tego, ze występ miał miejsce 31 stycznia, śmiało możemy stwierdzić, że wdrożył on nas w nastrój świąteczny na nowo.
Połączenie tradycyjnego wspomnienia Narodzenia Pana Jezusa z góralskim śpiewem i tańcem wywołał podziw i wzruszenie w oczach widowni.
Po przedstawieniu wnuki zaprosili swoje babcie i dziadków na poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Dzień Babci i Dziadka – 31.01.2013 r.

Wigilia w przedszkolu – 21.12.2012 r.

W przeddzień świętowania Bożego Narodzenia i w naszej AKADEMII zapanowała świąteczna atmosfera. Wywołało ją oczywiście zorganizowanie wspólnej Wigilii oraz śpiewanie kolęd. Dzieci wraz z wszystkimi pracownikami przedszkola w ciepłej atmosferze składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Wigilijny poczęstunek i świąteczny wystrój Sali pozwoliły poczuć świąt i przygotować wszystkich do ich celebrowania.

Powitanie Zimy – 20.12.2012 r.

20 grudnia 2012 roku cale przedszkole witało zimę. Pani Zima przyjechała na sankach, rozsypała śnieżynki, które zbierały dzieci. Wysłuchały wiersza o zimie i dyskutowały na jego temat. Ulepiły tez bałwana, któremu doczepiały guziki i zatańczyły z nim bałwankowy taniec. Rzucały śnieżynkami z gazet do celu i śpiewały rożne zimowe piosenki.

Ubieramy choinki – 18.12.2012 r.

W połowie grudnia wraz z dziećmi wspólnie ubieramy choinkę. To dla nich wielkie przeżycie, bo mogą pomagać w dekorowaniu przedszkola ale również same tworzyć ozdoby, które później mogą zawiesić na choince.
To czas, w którym ważna jest współpraca między maluchami.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu świątecznych ozdób i stroików.

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu – 06.12.2012 r.

Każdy z nas wie, że 6 grudzień to dzień radości. Dlaczego? Otóż dlatego, że w tym dniu Święty Mikołaj nagradza dzieci i dorosłych prezentami za dobre sprawowanie i grzeczne zachowanie. Nim trafi do starszych podopiecznych najpierw nagradza dzieci. W tym roku jak i w poprzednim, odwiedził nasze przedszkole. Nie było to niespodzianką, bo maluchy już od pierwszego dnia grudnia bacznie obserwowały okna przedszkola, by zobaczyć wymarzonego gościa!
Gdy już pojawił się w naszej Sali przywitany został brawami i piosenkami przygotowanymi przez przedszkolaki. Po tej części artystycznej nastąpił czas wracania prezentów. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja paczkę z prezentem oraz masą słodkich drobiazgów.
Gdy rozdał wszystkie paczki, Mikołaj obiecał, że wróci za rok i znów obdaruje upominkami wszystkie grzeczne dzieci.

Andrzejki – 28.11.2012 r.

28 listopada 2012 roku odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci wrzucały szklane kulki do magicznej misy, by spełniły sie wszystkie wróżby wykonane w tym szczególnym dniu: m.in. przekłuwanie serc z imionami wybranków, rzucanie kostka z zawodami, przekłuwanie balonów i odczytywanie z karteczek złotych myśli, układanie butów. Nie zabrakło tez andrzejkowych tańców. W zajęciach uczestniczyły obydwie grupy, dzięki czemu dzieci wdrażają się do współpracy w grupie.

Spotkanie z Policją – 27.11.2012 r.

Dnia 27.11.2012r. nasz Punkt Przedszkolny odwiedził funkcjonariusz policji. Celem spotkania było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dzieci świetnie pamiętały, że na czerwonym świetle trzeba stać, a żeby bezpiecznie przejść przez ulicę należy spojrzeć w lewo, w prawo i ponownie w lewo. Poznały również zasad, które obowiązują podczas jazdy w samochodzie, czy na rowerze. Oprócz przypomnienia zasad, przedszkolaki mogły pooglądać gadżety, które, na co dzień pomagają policjantom w pracy. Na koniec mogły obejrzeć radiowóz policyjny, a nawet na chwilę w nim usiąść.
Spotkanie z policjantem, było dla dzieci nie tylko dobrą zabawą, ale przede wszystkim przyczyniło się do lepszego zrozumienia i zapamiętania zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach i ulicach.

Obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego 223.11.2012 r.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia – jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy. Często staje się powiernikiem największych sekretów i tajemnic. I w tym roku dzieci mogły przybliżyć sobie historię Pluszowego Misia i tego jak rozrastała się jego kariera. Każde z dzieci miało własną maskę z podobizną pluszowego misia. Konkursy i zabawy przeprowadzane przez nauczycielki poszczególnych grup wprowadziły dzieci w pozytywny nastrój.

Z życia przedszkola cz.1

<

Nagrywanie spotu reklamowego promującego PO KL – 22.11.2012 r.

2 listopada 2012r. w naszym przedszkolu zorganizowane zostało nagrywanie spotu reklamowego promującego PO KL. Dzieci zapoznały sie ze sprzętem służącym do nagrywania, zobaczyły jak wygląda praca na planie. Same brały udział w nagraniu. Śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i odpowiadały po angielsku. Cale wydarzenie wywarło na nich duże wrażenie.

Jesienne spacery

Po przywitaniu Jesieni w przedszkolnej Sali nadszedł czas, by przywitać ją na zewnątrz. Spacery i zabawna świeżym powietrzu to coś co nasze smyki lubią najbardziej. Tym razem wybraliśmy się na łąkę nieopodal przedszkola. Zbieranie kolorowych liści i żołędzi po drodze przez mały las wzbudzało wiele zainteresowania i fascynacji. Dary Jesieni zebrane na spacerze posłużyły jako dekoracja naszej Sali co wzbudziło dumę w oczach małych zdobywców.

Pasowanie na Przedszkolaka – 12.10.2012 r.

W przeddzień obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Punkcie Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej odbyła się piękna uroczystość. Jedenaścioro nowych przedszkolaków dyrektor Stanisław Kaim pasował na pełnoprawnych członków przedszkola. Zanim jednak przedszkolaki zostali formalnie przyjęci do grona starszych koleżanek i kolegów to wzięli aktywny udział w przepięknym programie artystycznym. Przedstawienie wszystkim obecnym bardzo się podobało a małych artystów obdarowano gromkimi brawami. Rodzice byli uradowani i dumni ze swoich pociech. Przed pasowaniem czekało ich jeszcze jedno trudne zadanie. Musieli wypić sok z cytryny. Chociaż zadanie nie było łatwe to wszyscy wytrzymali tę ciężką próbę i dyrektor przedszkola ogromnym ołówkiem każdego przedszkolaka pasował wymawiając formułę „Pasuje Cie na mądrego, dobrego i wesołego przedszkolaka”.
Po uroczystym mianowaniu dyrektor przedszkola i prezes Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólnota Jan Rosiek złożyli kadrze pedagogicznej – z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej – serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud i wielką troskę o swoich podopiecznych. Panie wychowawczynie obdarowane zostały pięknymi różami.

Powitanie Jesieni – 24.09.2012 r.

24 września w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe mające na celu zapoznanie dzieci z nadchodzącą porą roku – jesienią. Najpierw odbył się pokaz sylwet grzybów i duszków, które brały udział w teatrzyku „Leśne duszki i grzyby”. Dzieci oglądały również dary jesieni i dobierały odpowiednie rysunki do poszczególnych przedmiotów. Atrakcją były jesienne tatuaże malowane kredkami na twarzach dzieci oraz zabawy ruchowe o tematyce jesiennej.

Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwsze dni września to również dla wielu dzieci pierwsze dni w przedszkolu. Stres i płacz to nieodzowny kompan w pierwszych chwilach rozłąki z domem i rodzicami. Na szczęście mija szybko i odchodzi w ekspresowym tempie, gdy dzieci zaczynają oglądać i poznawać zarówno przedszkolne sale jak i ich otoczenie.
Już po pierwszym posiłku tęsknota poszła w zapomnienie, a na twarzach zagościł uśmiech i radość. Im więcej czasu dzieci spędziły w przedszkolu tym lepiej się w nim czuły. Miejmy nadzieję, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej.