Zakończenie roku przedszkolnego – 23.06.2016r.

DSC02881

Kliknij w zdjęcie powyżej aby otworzyć album

I Gminny Piknik Rodzinny- 04.06.2016r

DSCN7844
Kliknij w zdjęcie powyżej aby otworzyć album

Święto rodziny 18.05.2016
 

Dzien otwarty 12.05.2016

W dniu 12.05.2016r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Dzieci i rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda życie przedszkolaka „od podszewki”.Przyszłe przedszkolaki, jak również rodzice, którzy myślą o zapisaniu swoich pociech do przedszkola, mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania placówki, rozkładam dnia, a także ofertą zajęć dodatkowych.

Chętni mogli wziąć udział w zabawach oraz zajęciach przeprowadzonych przez nauczyciel przedszkola. Było śpiewanie piosenek, zabawy w kącikach tematycznych, a nawet wspólne przygotowanie tortu przez dzieci, pod okiem zastępcy dyrektora, Pani Moniki Wrońskiej.

Istotnym celem zaproponowanych dni otwartych było zapoznanie dzieci i rodziców z funkcjonowaniem przedszkola oraz sprawienie, aby wspólne zajęcia dostarczyły przyszłym przedszkolakom samych pozytywnych skojarzeń z nowym miejscem.

Dzień Babci i Dziadka 14.02.2016
Dzień 4.02.2016r. był długo oczekiwanym dniem przez naszych przedszkolaków. Z wielkim zaangażowaniem wszystkie dzieci uczyły się wierszyków i piosenek przygotowanych na to wielkie wydarzenie. Zaproszeni goście przybyli do przedszkola, przed którymi nasi milusińscy występowały. Wszystkim przybyłym występ bardzo się podobał. Dziadkowie nagrodzili swoje wnuczęta gromkimi brawami, po czym wnuki nagrodziły dziadków i babcie symbolicznym prezentem. Po skończonym przedstawieniu wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Bal karnawałowy 14.01.2016
W związku z nadchodzącym balem wszystkie dzieci przygotowywały swoje stroje aby każdy był wyjątkowy. Niektórych nie można było poznać w ich przebraniach! Na początku balu wszystkie dzieci prezentowały swoje stroje. Było ich mnóstwo! m.in. wróżki, motylki, księżniczki, aniołki, spidermany, kowboje i wiele innych. Oprócz tego było jeszcze innych zabaw i konkurencji, w których każdy chciał brać udział. Po skończonej konkurencji nagrodą były słodkości. Na koniec wszyscy razem wspaniale się bawiliśmy!

Wigilia – 22.12.2015
Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu co roku odbywa się przedszkolna wigilia. Tak jak to zwykle bywa pani Monika przeczytała fragment Pisma Świętego a następnie wszyscy łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, po czym przystąpiliśmy do wspólnego obiadu. Był barszcz z uszkami a także ryba z ziemniakami. Po skończonym obiedzie wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Ubieranie choinki – grudzień 2015
Z związku ze zbliżającymi się światami Bożego Narodzenia jedną z tradycji jest ubieranie choinki. I tak też się działo w naszym przedszkolu. Każde z dzieci miało przynieść po kilka ozdób choinkowych, które następnie ubrało na choinkę. Każda grupa miała swoją choinkę w sali, która pięknie ozdobili a następnie wszyscy razem ubraliśmy choinkę na dolnym korytarzu. Wszystkim to sprawiło wiele frajdy!

Spotkanie z Mikołajem 01.12.2015
Ten dzień był długo oczekiwanym dniem przez dzieci, ponieważ czekaliśmy na nadejście Mikołaja, który przyjechał z workiem pełnym prezentów, które rozdał wszystkim dzieciom. Na koniec Mikołaj pożegnał się z dziećmi prosząc, aby dzieci były grzeczne to za rok dostaną znów prezenty.

Zajęcia z piłkarzami Sandecji 01.12.2015
Do naszego przedszkola przyjechali piłkarze z klubu sportowego SANDECJA z Nowego Sącza. Celem spotkania było zaangażowanie dzieci i ich rodziców do wspólnej gry i zabawy.

Piłkarze przygotowali rozgrywki związane z piłką nożną. Po każdej konkurencji zawodnicy zostali obdarowani symbolicznymi nagrodami.

Na koniec piłkarze Sandecji zachęcili do zapisywania dzieci do akademii piłkarskiej po to, by rozwinąć w nich zapał i chęci do gry w piłkę nożną a także ducha zdrowej rywalizacji.

Andrzejki 26.11.2015

Wreszcie nadszedł ten dzień! Dzień wróżb!

Do naszego przedszkola przybyła wróżka wraz ze wspaniałymi zabawami i wróżbami. Aby tradycji stało się zadość dzieci brały udział w różnych wróżbach, które miały symbolizować przyszłość dzieci.

Było przebijanie balonów, w których były zawody mające wykonywać dzieci w przyszłości. Były również zabawy z bucikami. Bucik dziecka, który wygrał miał oznaczać, że szybko weźmie ślub. Na koniec wróżka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy andrzejkowej!

 

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia 25.11.2015

W dniu 25.11.2015r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Misia Pluszowego. W związku z tym wydarzeniem nasze przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszami i wspólnie zaczęliśmy zabawę. Dzieci brały udział w różnych grach i zabawach. Na koniec wszyscy urządziliśmy naszym pluszakom wspaniałą zabawę.

 

Zajęcia pokazowe z Akademią Football z Nowego Sącza 24.11.2015
Ten dzień przyniósł dzieciom niespodziankę. Do naszego przedszkola został zaproszony przedstawiciel z Akademii Footbal, który zabrał dzieci na salę gimnastyczną do sąsiadującej szkoły. Tam dzieci w obecności rodziców mogły się wyszaleć, a także wziąć udział w konkurencjach, które przygotował trener. W ten sposób chciał zachęcić naszych podopiecznych do wzięcia udziału w treningach. Serdecznie zapraszamy do zapisania dzieci do Akademii Footbol!

Zajęcia w bibliotece – 4.11.2015r.

Podczas pobytu w przedszkolu nasi milusińscy biorą udział w spotkaniach, które organizowane są w bibliotece. Tam pani Iwonka przygotowuje dla dzieci interesujące lektury po czym zaprasza do wykonania prac plastycznych.

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” 3.11.2015r.

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK” – PRELEKCJA DLA NAJMŁODSZYCH ORGANIZOWANE PRZEZ MAŁOPOLSKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO Z NOWEGO SĄCZA – 03.11.2015r.

W dniu 3.11.2015r. do naszego przedszkola przyjechała przedstawicielka Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Sącza, która przekazała dzieciom szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, jak również poruszania się po niej.
Celem spotkania było również nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki co umożliwi bezpieczne poruszanie się po drodze podczas wspólnych spacerów. Oprócz tego nasze przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom.

Pasowanie na przedszkolaka – 13.10.2015

W dniu 13.10.2015r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Pasowania Na Przedszkolaka. Zaproszeni zostali wszyscy rodzice a także pan dyrektor Mariusz Popiela z Zespołu Szkół Nr 2 w Kamionce Wielkiej.
Wszystkie dzieci wspaniale poradziły sobie z tremą mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki. Po skończonym przedstawieniu zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Aby tradycji stało się zadość, każde z nowo przybyłych dzieci miało wypić sok z cytryny, po czym dyrektor naszego przedszkola pan Stanisław Kaim, uroczyście pasował dzieci na dzielnych przedszkolaków.
Pasowane dzieci otrzymały dyplomy i skromne upominki, a następnie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Powitanie jesieni – 23.09.2015″

W związku z kończącym się latem nadeszła pora przywitania kolejnej pory roku jaką jest JESIEŃ. Wszystkie przedszkolaki razem z paniami wybrały się na długi spacer w poszukiwaniu oznak jesieni oraz darów, które możemy w tym okresie znaleźć. Dzieci doskonale poradziły sobie z odnalezieniem odpowiednich darów i nazwaniem ich.
Oprócz spaceru zadaniem dzieci było przyniesienie do przedszkola wszystkich darów jesieni, jakie można spotkać, po czym pani Monika przedstawiła i zaznajomiła dzieci z nazwami poszczególnych darów.
Po skończonej prezentacji zrobiona została wystawa w kąciku przyrodniczym.

Teatrzyk kukiełkowy „Kot w butach” – 22.09.2015

Zajęcia adaptacyjne -sierpień 2015

Pod koniec wakacji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września będą uczęszczały do naszej placówki. Zajęcia miały na celu zapoznanie się dzieci z przedszkolem i umożliwienie im lepszą adaptację i spokojne rozstanie z rodzicami, co jest dla dzieci jak i rodziców ciężkim przeżyciem. Podczas zajęć zostały zorganizowane różnego rodzaju zabawy i gry. W związku ze sprzyjająca pogodą dzieci większość czasu spędziły na placu zabaw, gdzie mogły się wyszaleć, a rodzice mogli sobie podglądać swoje pociechy. Dzieci również zapoznały się z salami przedszkolnymi, do których będą przychodzić każdego dnia. Rodzicom i świeżo upieczonym przedszkolakom życzymy wytrwałości!