O nas - Akademia Uśmiechu

O nas

Niepubliczne Przedszkole AKADEMIA UŚMIECHU prowadzone jest przez Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota.
Z dniem 2.04.2013r. Punkt Przedszkolny „Jestem Przedszkolakiem z Kamionki Wielkiej” przekształcił się w Niepubliczne Przedszkole AKADEMIA UŚMIECHU, w którym to edukację kontynuowało 48 dzieci podzielonych na dwie grupy.

Sale dla dzieci są przestronne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier. Na parterze mieści się: szatnia, pomieszczenie administracyjne. Na piętrze: dwie sale zajęć z łazienkami, aneks kuchenny, oraz na półpiętrze sala zajęć z łazienką.

Naszym celem jest poszukiwanie i wydobywanie wszelkich talentów, jakie drzemią w Dzieciach i dawanie im możliwości rozwoju. Nasz cel chcemy osiągnąć małymi krokami dbając o indywidualizację, otwartą komunikację i wzajemne poczucie bezpieczeństwa. Wiodącymi wartościami, jakimi się kierujemy jest szeroko pojęte dobro Dzieci, wrażliwość na potrzeby każdego człowieka, poszanowanie naszych praw i rozwój intelektualny nas wszystkich. Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, dbałość o szczegóły, wysoki poziom edukacyjny i nieustająca chęć rozwijania się.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się tolerancji, wrażliwości i otwartości. Poprzez różne formy działań dziecko staje się odkrywcą, badaczem potrafiącym radzić sobie w różnych sytuacjach. Każde dziecko czuje się u nas kochane, akceptowane i bezpieczne.